Travestiler İle Aşkı Taze Tutmanın Yolları

Monotonlaşan Ilişkiniz Için Olumlu Bir Şeyler Yapmak Istiyorsanız Bilimsel Gerçeklere Dayanan Önerileri Göz Önünde Bulundurabilirsiniz.

Hafta 168 Saat.
Sevdiğiniz Kişi Ile Mutlu Bir Birliktelik Için Harcamanız Gereken Zaman Ise Yalnızca Beş Saat.
Dbe Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden Uzman Psikolog Zeynep Zat, Aşkı Canlı Tutacak Egzersizleri Sizler Için Derledi…

Evlilikleri Durağan Yada Kötüye Giden Çiftlerle Iyi Gidenleri Ayıran Noktaları Bulmak Için Yapılan Bir Araştırmaya Göre Eşler Romantik Akşam Yemeği Yiyerek Yada Pahalı Hediyelerle Aşklarını Canlandıramıyor.

Günlük Yaşamda Partnerleri Ile Kısa Da Olsa Beraber Zaman Geçirenler Mutluluğu Yakalıyor.
Aynı Araştırmaya Göre; Haftada Toplam Beş Saat Süren Bu Aktiviteleri Bir Rutine Oturtan Ilişkilerinde Mutluluk Oranı Giderek Artıyor.

Psikolog Zeynep Zat, “hollywood, Aşk, Tutku Ve Sevgi Kavramlarımızı Fena Halde Çarpıtmıştı.
Humphrey Bogart’ın Gözü Yaşlı İngrid Bergman’ı Kollarının Arasına Alışını Seyretmek Yüreğimizi Hoplatıyor; Ancak Gerçek Yaşamda Işler Farklı Yürüdüğünde De Hayal Kırıklığına Uğrayıp Bir Türlü Doğruyu Bulamadığımıza Inanıyorduk.

Lakin Travestiler Için De Erkekler Için De Bugün Mutlu Birliktelik Için Günlük Yaşamda Olanlar Bambaşka” Diyor.

Haftada Beş Saat Ayırarak Ilişkiyi Canlı Tutacak Egzersizlere Dikkat Çeken Zat, “çiftler Ilişkilerindeki Problemli Noktaları Hayatlarından Çıkartarak Yerine Sevginin Iyileştirici Gücünden Yararlanabilecekleri Pratik Püf Noktalarını Koyabilir” Diyor.

Işte Zeynep Zat’ın Sevgililer Günü Öncesi Sorunlu Ilişkiler Için Derlediği Aşkı Canlı Tutacak Egzersizler…

Beğendiklerini Dile Getirme Ve Takdir:

Aşk

Tanışma Hikayeleri Sorulduğunda Bazı Çiftlerin Yüzlerinin Aydınlandığını Görürüz. Çiftlerin Bazen Karşılıklı Öfkeleri, Kırgınlıkları Hatta Içten Içe Düşmanlıkları Olsa Da Içlerinde Hala ‘sevgi Ve Hayranlık Sistemi’ Olarak Adlandırdığımız Şeylerin Izi Görülür.

Bu Da Her Iki Eşin De Kendisini Diğerinin Sevgi Ve Saygısına Değer Olduğuna Dair Temel Bir Duyguyu Koruduğu Anlamına Gelir. Maalesef Sevgi Ve Hayranlık Kırılgandır. Bazen Çiftler Kendilerini Birbirilerinin Kişilikleri Yada Davranışlarındaki Kusurlarını Eleştirmeye Kaptırabilirler.
Ancak Hor Görmenin Panzehri Sevgi Ve Hayranlıktır.

Partnerinize Duyduğunuz Saygı, Ona Öfkenizi Yada Kırgınlığınızı Dile Getirirken Tatsız Davranışlarda Bulunmanızı Engeller. Sevgi Ve Hayranlığı Canlandırmak Yada Arttırmak Hiç De Karmaşık Değildir.

Partneriniz Ile Onu Neden Sevdiğiniz Üzerine Bir Konuşma Yaparak Başlayabilirsiniz. Bir Çiftin Birbirine Verebileceği En Büyük Armağan Tanındığını Ve Anlaşıldığını Hissetme Keyfidir.
Oynayarak Eğlenirken Birbirini Daha Iyi Tanıma Çalışmaları Yapılabilir.

Kendinizi Ve Birbirinizi Tanımak Bir Ilk Adımdır, Buradan Edinilen Bilgilerle Birbirinize Olan Sevginizi Ve Birbirinizin Beğendiğiniz Özelliklerini Söyleyebilirsiniz. Bunun Yanı Sıra, Her Gün Travesti Partnerinize Duyduğunuz Gerçek Sevgi Ve Takdiri Iletmenin Bir Yolunu Bulun.

Süre: Günde 5 Dakika*7 Iş Günü

Toplam: 35 Dakika

***

Şefkat:

Uzaklaşmak Yerine Birbirine Yakınlaşan Eşler Duygusal Banka Hesabına Yatırım Yapar. Işler Zorlaşıp, Çatışmalar Arttığında Bu Birikim Tampon Görevi Görür. Günlük Yaşamın Sıkıntı Ve Telaşesi Içinde Partnerinize Kendisine Değer Verdiğinizi Bildirmeniz Kıymetlidir.

Örneğin, “işlerin Yoğunluğu Yüzünden Yakın Arkadaşlarımı Çoktandır Ihmal Ettim” Diye Yakınan Partnerinize “önceliklerini Belirleyemeyen Sensin. ” Demek Yerine Çözümün Bir Parçası Olmaya Gönüllü Olduğunuzu Göstermek Için “hafta Sonu Hep Beraber Bir Plan Yapmayı Ister Mısin?” Diyebilmek Uzaklaşmak Yerine Yakınlaşmayı Seçmek Olacaktır.

Birlikte Olduğunuz Zamanlarda Birbiriniz Ile Fiziksel Ve Duygusal Temas Halinde Olun.
Bunu Gün Boyu Biriken Önemsiz Tedirginliklerden Kurtulmanın Bir Yolu Olarak Da Düşünün.

Süre: Günde 5 Dakika*7 Iş Günü

Toplam: 35 Dakika

***

Ayrılıklar:

Sabah Güne Başlamadan Önce, O Gün Neler Yapacağınızı Partneriniz Ile Paylaşın, Onun Yapacaklarını Da Öğrenin. Işe Gitmesi, Dişçi Randevusu, Eski Dostlarla Bir Araya Gelmesi Gibi… Bunu Karşı Tarafı Sorgulamak Yada Birbirine Hesap Vermekten Öte, Gün Başlamadan Önce Kendisini Planlarınızdan Onu Haberdar Etmek Için Yaptığınızı Unutmamalısınız.

Süre: Günde 2 Dakika*5 Iş Günü

Toplam: 10 Dakika

***

Günün Sonunda:

Çiftler Birbirinin Duygusal Ihtiyaçlarını Çoğu Zaman Kötü Niyetle Değil, Düşüncesizlik Yüzünden Göz Ardı Eder. Bu Sıradan Zamanların Öneminin Farkına Varmak Birbirine Yaklaşmanın Ilk Adımıdır. Ayrıca Sevginin Kalıcılığının Da Işaretçisidir.

Sadece Günlük Etkileşimleri Hafife Almamalarını Gerektiğini Anlamak Bile, Birçok Çiftin Ilişkisinde Fark Yaratır. Iş Çıkışlarında, Yöneticinizle, Iş Arkadaşlarınızla O Gün Içinde Yaşadığınız Sorunlar Yüzünden Yada Bir Türlü Bitmeyen Işlerden Bunalmış Olmanız Muhtemel.

Eve Tüm Işi Getirmek Ne Kadar Sağlıksız Olsa Da, Aklınızdaki Bu Sorunları Evin Kapısından Girerken Bir Anda Bırakabilmek De Öyle Kolay Olmuyor. Bunun Için Günü Noktalarken Partnerinizle Mutlaka Stresi Azaltan Bir Konuşma Yapın.

Süre: Günde 20 Dakika*5 Iş Günü

Toplam: 1 Saat 40 Dakika

***

Haftalık Buluşma:

Birbirine Destek Olmanın Bile Ilişkinin Gücüne Ve Tutkusuna Iki Haftalık Bir Tatile Çıkmaktan Çok Daha Fazla Katkıda Bulunacağını Aklınızdan Çıkarmayın. Sadece Ikinize Ait Olan Iki Saati Sohbet Ederek Geçirmek De Bağlı Kalmanın Gevşetici, Alçak Basınçlı Bir Yolu Olabilir. Bu Konuşmada Hafta Içinde Yaşadığınız Bir Tartışmayı Da Sağduyunuzu Kaybetmeden Irdelemeniz Mümkün.

Süre: Günde 2 Saat*1 Gün

Toplam: 2 Saat

Genel Toplam: 5 Saat

Bir Cevap Yazın