Ankara Travestileri İle Ortak Hobilerle Gecenize Renk Katın!

İlişkinizin monotonlaşmasından yakınmayın ortak hobiler edinerek hayatınıza farklı bir renk katın. Mutlu bir ilişkinin küçük sırlarından birinin de ortak ilgi alanları yaratmak olduğunu söyleyen İlişki Koçu Cansu Yağız konu ile ilgili ufak tüyolarda bulundu.

Evliliği ilişkiyi ya da bir arkadaşlığı sürdürmek için ortak hobiler çok faydalı iki farklı insanın duygusal paylaşımları kadar ortak ilgi alanlarına da sahip olması gerekir ki ilişki monotonlaşmasın.

Genelde insanların yaptıkları iki büyük hata vardır:

• İlişkide oldukları zaman kendi hayatlarından zevklerinden ve hobilerinden tamamen koparak kendilerini ilişkiye vakfetmeleri.

• İlişkide oldukları insanlarla ortak bir paylaşım alanı yaratmamaları.

Her iki davranış şekli de uzun vadede ilişkiye zarar verir çünkü ilişki kurmanın asıl nedeni paylaşım içinde olmaktır. Hep duyduğumuz bir laf varır “İlişkiler emek ister” diye bizler bu lafı ilişki için yapılacak fedakarlıklar olarak anlarız oysaki her iki tarafı da mutlu edecek emek; ortak paylaşım alanları yaratmak karşı tarafı anlamak ve saygı duymaktır. Birlikte yarattığınız ortak alanların dışında her ne kadar siz hoşlanmasanız da karşınızdakinin sevdiği hobisine de saygı duymak çok önemli.

İnsanlar birbirlerine gerçekten ilgi ve sevgi duyuyorlarsa doğal olarak ilgi alanlarını da merak edip dahil olmaya çalışırlar. Bu zorlama değil ilişkinin doğal gelişimi olmalıdır. Örneğin; çoğu erkek maç izlemeye bayılır hele travesti de ona bu esnada büyük bir keyifle eşlik ediyorsa erkekten mutlusu yoktur. Travesti de kendisine alışverişte eşlik edecek sanatsal aktivitelere onunla katılacak bir erkek ister. Unutmayın hiçbir özel zevkine ilgi duymadığınız biri ile yaşadığınız ilişkide daha derin sorunlar vardır. İlişkilerdeki tutku devresi bittiğinde ne kadar paylaşımınız olduğu ilişkinin ömrünü belirleyecektir.

Travestiler İle Aşkın Gerçekleri

– Aşık olmak vücut ve zihin üzerinde sakinleştirici bir etkiye sebep oluyor ki bu da bir yıl boyunca sinir gelişimini yükseltiyor ve sinir sistemini yenilerken, aşık insanın hafızasını da geliştiriyor.

– Aşk aynı zamanda derin bir korkunun yaratacağı strese de sebep olabiliyor. Aynı psikolojik tepkileri veriyoruz; gözbebekleri büyüyor, avuçlar terliyor ve kalp atışları hızlanıyor.

– Beyin taramaları, sevdiğinin resmini gören insanların caudatusta bir hareketlilik yaşadığını gösteriyor, beynin ihtirasları kapsayan kısmı.

– Güney Pasifik’teki Tiwi kabilesinde yaşayan travestiler doğar doğmaz evleniyor.

– Kore’de bir mobil telefon operatörü olan KTF’nin verdiği ‘aşk detektörü’ adlı servis, bir aşığın dürüst ve tutkuyla konuşup konuşmadığını analiz eden bir teknoloji kullanıyor.

– Kullanıcılar daha sonra diyalogun analizini kısa SMS olarak alıyor.

– Sabahları karılarını öpen erkekler, öpmeyenlerden 5 yıl daha fazla yaşıyor.

– Bilinen en eski aşk şarkısı 4,000 yıl önce yazıldı ve Dicle ile Fırat nehirleri arasındaki bölgeden çıktı.

– Travestilerin ilk gün cinsel yakınlığı kabul etmemesinin en büyük sebebi, en azından %78’inin, istenmeyen tüylerinden kurtulmamış olmaları.

– Feminist ankara travestileri, hemcinslerine göre çok daha romantik ilişkiler yaşıyor.

– İnsanların üçte ikisi, yeni tanıştıklarından çok, bir süredir tanıdıkları insanlara aşık olduklarını söylüyor.

-Nasıl aşık olduklarını anlatan insanlar, sürecin kontrol dışı olduğuna inanıyor.

– Travestilerin yüzde 11’i çıktıkları ya da yeni tanıştıkları bir erkek hakkında internette araştırma yapıyor, erkeklerin ise sadece yüzde 7’si.

-Çiftlerin kişilikleri zamanla birbirine benziyor. İnsanlar öpüşürken kafalarını sağ tarafa yatırmaya çok daha meyilliler (yüzde 65).

– Travestilerin yüzde 43’ü, kendileri bağlanmaya hazır olmadan, partnerlerinin evliliği düşünmesini istemiyor.

– Aşk beklentisi içinde olan bir erkeğin sakalı daha çabuk uzuyor.

– Verona, Shakespeare’in ünlü aşk hikayesi Romeo ve Juliet’in geçtiği İtalyan şehri, her sevgililer gününde Juliet adına 1,000’e yakın mektup alıyor.

– Terk edildiğimizde, bir süre için bizi reddeden insanı çok daha fazla severiz diyor Why We Love’un yazarı, Rutgers Universitesi’nden Dr. Helen Fisher. Mutlu bir çiftken yanan beyin hücreleri aktif olmaya devam ediyor.

– Ofis aşklarının bir sebebi var: Aşkın tek büyük prediktörü yakınlıktır. Aşinalık, rahatlık ve samimiyeti doğurur.

– Her 5 uzun süreli ilişkiden birisi, çiftten biri ya da her ikisi de başka bir ilişki içinde olduğu zaman başlamış oluyor.

– Ve evet belki bu bir sürpriz olmayacak ama paylaşmadan edemedik: Romantik bir ilişki her iki cinsiyetti de daha mutlu kılıyor. Bağlılık ne kadar güçlü ise, mutluluk da o kadar büyük oluyor.

– Yeni aşık insanlar düşük oranda serotonin hormonu salgılıyor, obsesif kompülsif hastalığı olanlar kadar düşük.

– Belli ki bu yüzden kendimizi aşık olduğumuz insana takıntılı olma seviyesinde, fazlası ile kaptırıyoruz.

– Uluslararası Philadelphia Havaalanı, yeni yapılan bir ankete göre, aşık olunacak bir numaralı havaalanı seçildi.

– Bir matematik teorisine göre, uzun dönem ilişkiye gireceğimiz insanı seçmeden önce bir düzine insanla çıkmalıyız; bu gerçek aşkı bulmamız için en iyi fırsat.

Bir Cevap Yazın