Monthly Archives: Nisan 2015

‘Her zaman, her durumda suçluyum çünkü travestiyim’

Son üç yılda kaç travesti öldürüldü farkında mısınız? En azından bildiklerimiz 30! Ölüm son aşama; bir de çoğunlukla aile ocağında başlayıp yan komşular, mahalle sakinleri derken çapı da, yoğunluğu da… Read more »

Bir Crossdresser’in Hikayesi

İş yerinde astığım astık, kestiğim kestik bir yönetici. Altında 3 bin kişi çalışıyor. Adı Ahmet (gerçek ismi değil tabii ki), yaşı 34. Eve döndüğünde takım elbisesini çıkarıyor. Ahmet kapının önünde… Read more »

Her Yerde Heteroseksüel Olmak Zorundayız

‘Ne yapacağım ki abi İstanbul’a gidip? Yol kenarında müşteri bekleyen travestilerin kaçı Kürt çocuğudur merak ettin mi hiç? En az yüzde 90’ı Doğulu, Güneydoğulu’dur. Batmanlı, Diyarbakırlı, Vanlıdır. Ben gitsem ne… Read more »

Transfobik Şiddet ve Seks İşçiliği

Translara yönelik nefret suçlarının LGBT hareket içinde gündemleşmesi noktasında iki farklı eğilim var. Birincisi transfobik şiddeti görünür kılarken seks işçiliği alanında yaşanılan sorunların görünür kılınmaması diğeri ise seks işçiliği yapmayan… Read more »

Eşcinseller Nefret Suçunun Hedef Kitlesidir!

Melda Onur: İnsan doğadaki diğer canlılar üzerinde tahribat yaratıyor; erkek diğer cinsler üzerinde; heteroseksüel diğer cinsel yönelimler üzerinde, baskın din diğerleri üzerinde tahribat yaratıyor TBMM Çevre Komisyonu Üyesi & CHP… Read more »

Olağan bir travesti gecesi

Ankara’ya vasıl olduğumuzda bu olağan travesti gecesi, dünyanın bütün geceleri gibi kendi sabahına mağlup düşmekteydi. Sıradan bir travesti günüydü. Kötü bir çarktı sanırsam. Çarkın ilk saatlerinde biraz para yapabildim. Derken,… Read more »